התשובה המשלימה למגפת השפעת [מכללת שלם » מאמרים]
לימודי רפואה משלימה

התשובה המשלימה למגפת השפעת

מירי הופמן, מנהלת המכללה

מאמרים > תזונה >התשובה המשלימה למגפת השפעת

שנת הלימודים כבר כאן וגם הסתיו הגיע, אולם איום שפעת החזירים ממשיך לגבות קרבנות נוספים מידי שבוע, הופך להיות יותר ויותר מוחשי. לצערנו, החיסונים עדיין לא זמינים ויעילותם טרם הוכחה. הציבור המפוחד תוהה באשר לתופעות הלוואי שתופענה גם בבוא החיסון.

מאחר ואין לנו את הכלים המדויקים להעצים את המערכת החיסונית שלנו, כדי להתגונן באופן גורף  מפני השפעת וגם בשל החשש הגדול שבו אנו מצויים, מציעה גב' מירי הופמן טיפים כיצד לעבור את החורף בשלום. הופמן, משמשת כמנהלת מכללת 'שלם', המכללה לרפואה משלימה ברוח היהדות ובפיקוח צמוד של רבנים, נחשבת למכללה המקצועית והטובה ביותר בלימודי הרפואה המשלימה, הרפואה הסינית והאלטרנטיבית ומשלבת במקביל תכנים עיוניים ומקצועיים של הרפואה הקונבנציונאלית.

לפני הכל יש לדעת שהפחד בפני שפעת זו מוגזם, לתקשורת חלק גדול מאד בניפוח הפחד מפני מחלה זו. השעמום והמחסור בכותרות הפך כל ידיעה עליה כמקדמת מכירות של העיתונות הכתובה, תוכניות רדיו וטלוויזיה. אף אחד לא מספר לנו שרב רובם של החולים בשפעת החזירים הם אנשים שהבריאות שלהם לא מן המשופרות ושברוב המקרים הם נוטים להיות בעלי מערכת חיסונית נמוכה. מה שעוד ממעיטים להדגיש, זה שרוב החולים מחלימים במהירות וחוזרים לבריאות איתנה.

בכל זאת, ישנם כלים בהן ניתן להתגונן ולהעצים את רמת החיסון של הגוף, בצורה כזו שתעזור לבנות חומות מגן בפני שפעת החזירים והשפעת הרגילה גם יחד. מאחר והשפעת קשורה בתזונה, יש להקפיד על משטר אכילה בריא.

להלן מספר טיפים שתוכלו לנסות בבית:

  • לצרוך כמות מספקת של ירקות, (לפחות 2 מנות סלט ביום!)
  • 2 מנות פרי ליום (לא משנה איזה, לכו עם מה שטעים לכם)
  • יש לצרוך חלבונים עשירים כמו עוף ביצים ודגים.
  • חשוב מאוד להקפיד על שתייה של 10 כוסות מים ביום לפחות.
  • להמעיט בצריכת סוכר מתועש.
  • להרבות באכילת קמח מדגנים מלאים.
  •  אכילת 2-3 רימונים ביום או שתיית 2 חצאי כוס מיץ רימונים, תורמים רבות לבניית. המערכת החיסונית. (עונת הרימונים החלה, וכידוע יש ברימונים חלבונים רבים הבונים את המערכת החיסונית).
  • לעשות פעילות גופנית פעמים אחדות בשבוע.

כדאי להוסיף לכל אלו צריכת אפרופוליס אכינצאה וסרפד, ניתן להשיג בחנויות טבע בכמוסות במחיר השווה לכל נפש. לאפרופוליס ואכינצאה יש קבלות בשטח להגברת המערכת החיסונית שבגוף. את ההמלצה הזאת מספקת הופמן לפני כל חורף כדי למנוע תחלואי החורף.
 
בל נשכח שחיידקים ווירוסים מתפשטים מהר מאוד באוויר דחוס, לכן נמליץ בחום לב לזכור לאוורר חדרים, בתי ספר, גנים ומשרדים. נטילת וויטמינים B ו C, תתרום רבות גם כן.

הגורם הראשוני הגורם לנו להידבק במחלות ושפעות הוא ה'סטרס' (=המתח), לכן המלצה חשובה ביותר, היא פשוט להירגע ולא לשים לב לתחזיות שחורות שרודפי כותרות מפריחים לאוויר, לנסות לחיות בצורה רגועה יותר בתוך ים החיים הסוער שלנו, ולנקוט צעדים לשנות קצת הילוכים ומהלכים, להרפות במתח, בנוסף לתזונה בריאה, ושעות שינה מספיקות (לא פחות מ7 שעות בלילה).

מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54