תזונה נכונה [מכללת שלם » מאמרים]
לימודי רפואה משלימה

תזונה נכונה

פרופ' גבריאל אמיתי, ראש החוג לפתולוגיה באונ' בן גוריון

מאמרים > תזונה >תזונה נכונה

מדע התזונה עוסק בקלוריות, בחלבונים, בפחמימות ובשומנים כמקורות אנרגיה, יחד עם ויטמינים ותוספות, הנצרכים לפי הצורך. התזונה הקונבנציונלית מלמדת אותנו רבות בנושאים אלה, וטוב ללמוד את הדברים גם מההיבט שלהם. המדע, עם התובנה המחקרית המעמיקה ומחקרי הסמיות-הכפולה, מציע כמות אדירה של מידע. אנשים יודעים רבות בנושא, אך מוגבלים בהבנתם את הערך המיוחד של מוצרי מזון והשפעתם על כל תחומי חייהם. איננו מכונות ותו-לא, הזקוקות לחלבונים, לשומנים ולפחמימות אשר מוסיפים היצרנים למזון שלנו, כדי "להעשיר" את הערך התזונתי של מה שאנו אוכלים.

עלינו לדעת יותר על המדע הקונבנציונלי ועל תזונה, מאחר ואלה הם יסודותיה של היכולת שלנו לתקשר עם המדע סביבנו. יש אמת רבה במה שנאמר גם שם. שימשתי כדוקטור לרפואה, אשר עסק במקצוע ובהוראת התחום במשך למעלה מ- 25 שנה, ואני חש שיש חשיבות רבה בידיעת תחום מדע זה.

ובכל זאת, אני מרגיש בצורך להבין ביתר שאת את ערכו של המזון ואת התגובה האנושית הייחודית למה שנמצא מסביבנו. מדען הוא אדם המחפש, ואינו מפסיק את מלאכת החיפוש, אחר האמת. אם נראה הצלחה בתחום מסוים, אשר נתבעה בידי אחרים שאינם מדענים, אל לנו להתכחש לקיומו בגלל שאיננו מכירים אותו. במקום זאת, עלינו ליטול את היוזמה כדי לחקור ולברר את האמת. למרבה הצער, אוניברסיטאות רבות ופרופסורים רבים מעדיפים לדבוק בעקרונות "מגדל השנהב", ומרחיקים עצמם מאירועים הניצבים בפניהם. מצד אחד, הם "מפחדים" לעזוב את ה"תחום הקונבנציונלי" ולתור באזורים בהם אנשים אחרים (לא-מדענים) דרכו. הרפואה המשלימה מציעה לנו, המדענים, תחומים רבים למחקר, בתנאי שנצעד בזהירות ועם ראש פתוח. רבות נכתב אודות תחומי התזונה, ולמרות שאנו לא רואים את ההגיון שבהסברים, אנו עדים לתוצאות החיוביות. תוצאות אלה צריכות לחייב אותנו ללמוד את הנושא ולמצוא הסברים אמינים, בשפה שבה לכולנו נוח לתקשר.

למשל, ענבים (רצוי אורגניים, כדי להימנע מריכוזים גבוהים של חומרי הדברה ודשנים מלאכותיים) הם מוצר נצרך במדינת ישראל. בפרי יש חומצה סליצילית ובגרעין נוגדי-חמצון. מחקרים רבים הוכיחו את היתרונות הרבים באכילת הפרי וגרעין שלו כדי למנוע מחלות רבות, כולל מחלות לב וניאופלזיה (סרטן). הוכח כי אכילת ענבים מביאה לירידה בשכיחות מחלות כלי-דם.

במילים פשוטות, הגוף שלנו מורכב מכ- 100 טריליון תאים (מתוכם, 25 טריליון תאי-דם אדומים במערכת כלי-הדם). כל תא ניזון מתוך המזון שאנו אוכלים. מערכת העיכול חולצת מזונות אלה מאזור ש"מחוץ לגוף", ומאפשרת להם להיספג אל תוך מחזור הדם, שם מועברים חומרים אלה לכל אחד מהתאים. למה מאזור שהוא מחוץ לגוף? בגלל שהחלק ה"פנימי" של תעלת העיכול נמשך ללא-הפסק מהפה ועד לפי-הטבעת , ויושב "מחוץ" לטריליוני התאים הללו המרכיבים את "הגוף" שלנו. במציאות אנו עשויים מ"גליל כפול", כאשר הגליל הפנימי הוא תעלת העיכול והגליל החיצוני הוא הגוף שלנו. יש בנו שני גבולות שדרכם יכולים פורצים להיכנס כדי לסייע לתאים אלה, או לפגוע בתהליך התפתחותם. גבול אחד מתוך המעטפת החיצונית של העור והשני מתוך תעלת העיכול. מענין לציין כי שתי "כניסות" אלה לגופנו שמורות ומוגנות היטב. יוצר האדם תכנן את הגוף האנושי בדרך שיתמודד עם מיליוני ה"פריטים" שאנו מכניסים למערכת העיכול שלנו, ויוציא את החומרים המזינים ויוצרי-האנרגיה, כדי להפיק מזון לצרכי התאים! כרופא, איני מתפלא מכך שיש אנשים חולים. בעיקר אני מתפלא מכך שאנשים הם רוב הזמן בריאים. אנו מתעללים בגופנו באכילת מזונות שמרעילים אותנו או שהינם באיכות גרועה (אינם מזינים). על גופנו להיאבק ללא-הרף בפגיעה בתאים, כולל בהפקה הקבועה של תאים סרטניים. מערכת החיסון שלנו מתמודדת עם תאים ניאופלסטיים אלה מידי יום. רק כאשר מערכת החיסון כושלת, מתגברים תאים אלה, והאדם חולה, למרבה הצער, בסרטן.

כתזונאי, תפקידך היא לכוון את המטופלים/לקוחות שלך כדי שיבינו את מטרת האכילה. התאים משתמשים במזון לצורך הפקת אנרגיה. אני מזכיר לסטודנטים שלי כי האנרגיה אינה נוצרת ואינה נהרסת, היא רק מקבלת צורה חדשה. אנו לוקחים את האנרגיה מחומרי המזון ומשתמשים בהם לטריליון תפקידים במטרה לשמר את התאים, ולבסוף את כל הגוף. החיים והנשמה, המחזיקים את התאים הללו יחד כל עוד אנו חיים, זקוקים לכך שתאי הגוף שלנו יתפקדו כהלכה. תזונאי הוא לא רק אדם שתפקידו לרשום לנו דיאטה לירידה או לעליה במשקל. הוא אדם היודע כיצד לייעץ לאחרים אודות המידע האדיר הקיים בתחום זה. הרפואה המשלימה, בנוסף לרפואה הקונבנציונלית, יכולה לתרום רבות לחקר מדעי זה.

הערך התזונתי של מזון וחקר המורכבות של השפעתו ברמה התאית חשובים להבנת מדע התזונה. בנוסף, מטרת מחקרנו היא לדעת מה מוצע כיום, מה טוב יותר מדבר אחר, וממה יש להימנע מתוך האפשרויות המוצעות לנו.

כבר לימדתי קורס זה במכללת שלם, במהלכו שילבתי נושאים בתזונה קונבנציונלית עם ספרות משלימה זמינה. קיימים רופאים רבים ש"ראו את האור" ויש חומר מדעי רב בתחומי האקדמיה המשלימה. מוטל עלינו להעביר מידע זה לדור הבא. אסור לנו לפסול דבר כאילו הינו "סיפורי סבתא", מבלי לבדוק את הענין לעומקו כדי לוודא את אמיתות המידע. זוהי ה"גישה המדעית" שאומצה בידי חלק מן המדענים. גילינו "פניני חכמה" אמיתיות אצל מטפלים עתיקים שלא מתחום המדע בכל רחבי העולם.

מכללת שלם היא מכון המעניק לסטודנט מידע נרחב כדי שיוכל לאזן את מקצועו כתזונאי, על כר נרחב של חומר מדעי המשולב עם מידע תזונתי אלטרנטיבי (נבדק). אני מאחל כל טוב לכל הסטודנטים המעונינים ללמוד עמנו כאן.

מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54