טיפולי פוריות בראיה נטורופתית [מכללת שלם » מאמרים]
לימודי רפואה משלימה

טיפולי פוריות בראיה נטורופתית

זיו טורבוביץ, נטורופת מומחה

מאמרים > נטורופתיה >טיפולי פוריות בראיה נטורופתית

בשנים האחרונות עולים המקרים של זוגות אשר מנסים להביא ילדים לעולם ואינם מצליחים, כאשר הזוג מוגדר כסובל מאי פריון לאחר שנה של נסיונות עומדת בפניו החלטה האם לנסות טיפול קונבנציונאלי או טיפול מסויים מתחום הרפואה הטבעית.
לנטורופתיה נסיון רב וחשוב בכל הקשור לטיפולים באי פריון הן אצל הגבר והן אצל האישה. יש לא מעט הצלחות בטיפולים גם בזוגות שקיבלו |הודעה רשמית" מהמסד שילדים הם לא יצליחו להביא לעולם.
כמטפל שרואה לא מעט מקרים כאלה בקליניקה אני רואה חשיבות גדולה בהתייחסות אינדיבידואלית לכל אדם והתאמה אישית של טיפול בהתאם לצרכים היחודים שלו.
כאשר אנחנו מטפלים באי פריון עלינו להתייחס למספר גורמים עיקריים שאת חלקם נביא במאמר זה.

*הרגלי חיים- יש לחפש הרגלים שונים אצל הגבר והאישה שהם בעלי פוטנציאל מזיק הן לבריאות הזרע והן ליציבות הרחם והמערכת ההורמונאלית הרגישה של האישה. למשל אלכוהול, סמים, מזונות מזיקים, חשיפה לכימיקלים וכו...
תזונה- לתזונה חשיבות עיקרית בהזנת זרע הגבר ושמירה על האיזון ההורמונאלי של האישה. יש לצרוך מזון מגוון ואיכותי שיכיל מגוון ויטמינים ומינרלים חיוניים לאיזון המערכת ההורמונאלית הגברית והנשית, על הנטורופת לזהות חסרים אלו ולדאוג להשלימם. ישנה חשיבות לצריכת מזון מלא,זרעים, אגוזים ועוד...
פעילות גופנית- חשיבות קריטית בהזרמת דם וחיזוק הגוף.
טיפול בסטרס- למתח חשיבות קריטית בכל מה שקשור לפוריות, לא מעט מקרים נפתרים מאליהם כאשר הזוג "משחרר" ומפסיק לנסות ופתאום יש הריון,ישנם גורמים נוספים הקשורים למתח שעל המטפל לזהות ולטפל בהם בכלים שעומדים לרשותו צמחי מרפא, פרחי באך,דמיון מונחה ועוד...
איזון הורמונאלי-יש לדאוג לאיזון הורמונאלי במערכת הרבייה הנשית ולהביאה לתפקוד הרמוני ובמקביל לדאוג לשיפור איכות וכמות הזרע במידה וצריך אצל הגבר.

לסיכום- לא דנו במקרים ספציפיים אלה רק בקווים כללים בראיה הנטורופתית את בעיית האי פריון, בד"כ המקרים מורכבים ודורשים העמקה, בכל מקרה יש לדון לגופו ולהתאים תוכנית טיפולית ספציפית על מנת להגיע לתוצאות טובות ומפתיעות.

מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54