ט"ו בשבט והקשר לרפואה ההוליסטית בראי היהדות [מכללת שלם » מאמרים]
לימודי רפואה משלימה

ט"ו בשבט והקשר לרפואה ההוליסטית בראי היהדות

ד"ר מירי הופמן - מנהלת המכללה

מאמרים > תזונה >ט"ו בשבט והקשר לרפואה ההוליסטית בראי היהדות

המקור לט"ו בשבט הוא המשנה במסכת ראש השנה, הקובעת על פי בית הלל שחמישה עשר בשבט הינו ראש השנה לאילנות. נשאלת השאלה מה הקשר לראש השנה לאילנות?

עיקרו של ט”ו בשבט הוא כתאריך הקובע את מהות המעשר שיופרש לעתיד מהפירות שיצמחו, אולם המשמעות הפנימית היא שזו העת בו מתחילה התהוות הפרי הסמויה מעינינו. כלשון המשנה "היום בו עולה השרף בעצים", אז נקבעת דמותו העתידית של העץ לשפע או לחסר, לפריחה או לכמישה. שכן זוהי הנהגתו של בורא עולם שבכל תחילת הצמיחה של כל אחד מברואיו הוא סוקר את כל התפתחותו עד קיצו וזו השעה הראויה לשאת תפילה על הצלחתם כפי שמגדיר הרש"ר הירש, יום זה הינו יום התחדשות כוחה של אדמת ארץ ישראל להניב את תנובתה ולהצמיח את פרותיה בהם השתבחה וממילא בבחינת ‘כי האדם עץ השדה’ התפילה תפעל גם עלינו.

המציאות מוכיחה שלרוב העצים קשה מאוד להכות שורשים באדמת ארץ ישראל אולם עבור עצי הפרי משבעת המינים התהליך קל  ביותר. כל אחד בכל אזור בארץ ישראל יכול לטעת בהצלחה בחצרו רימון, גפן או זית וגם התאנה חונטת את פגיה ברוב שטחה של ארץ ישראל וכמוה גם התמר. ברחבי הארץ פזורים עצי זית בני אלפי שנים השורדים ומניבים פרי ללא כל טיפוח והשגחה כי מקומם הוא אדמת ארץ ישראל.

חיטה

הראשון לשבח היא החיטה – עשב חד שנתי אשר מקומה בראשות שרשרת המזון בתזונת המין האנושי. מעבר לקמח המופק ממנה היא מכילה בקליפתה ויטמינים ומינרלים רבים החיוניים לתפקודו התקין של האדם.

חיטת ארץ ישראל היתה ידועה בשבחה בכמות הרבה שהצמיחה באיזור גידול קטן יחסית וכן גם כעת החיטה היא חלק משמעותי ואיכותי מיבול הארץ. החיטה מפיקה סובין המשדרג את מערכת העיכול ומעשיר את הכדוריות האדומות בדם.

בנוגע לרגישות לגלוטן המוכרת אצל מיעוט מהצורכים את החיטה – מחקרים מוכיחים שרגישות זו הינה התפתחות שנגרמה מהשימוש הגדול בחומרים אנטיביוטיים וכימיים בגידולי השדה. הוכח שזנים עתיקים כמו אלו שהשתמרו בפירמידות במצרים אינם גורמים לנזקים שהחיטה העדכנית בת ימינו גורמת.

השעורה

גם היא עשב חד שנתי. משמשת כיום בעיקר למאכל בהמות אך ממנה מייצרים את הגריסים אשר ערכם התזונתי גבוה. ישנם שיטות טיפול הוליסטיות רבות אשר משלבות את מוצרי השעורה כגורמים מקדמי בריאות ברמה גבוהה. ובל נשכח את הבירה למוצריה המושתתת על השעורה.

 

חמשת המינים האחרים הינם פירות.

הגפן

מסמלת תקופה של שפע ורוגע ככתוב בספר מלכים: "וישבו איש תחת גפנו ותחת תאנתו" ללא אימה ופחד מאויב ומפריע.

הגפן היא הראשונה בחשיבותה ואכן נקבע לה חלק מיוחד בברכה האחרונה " על הגפן ועל פרי הגפן". פרי הגפן - הענבים עשיר בויטמינים בטווח רחב ביותר: ויטמין A ויטמין B  לסוגיו (B1,B2,B3,B5,B6), חומצה פולית, ויטמין C, ויטמין E, ויטמין K. כל עינב, למרות גודלו הקטן, הוא מאגר בריאות עצום, בריכוז ויטמינים גבוה מאוד שאינו מצוי במזונות אחרים וכך גם הצימוק - הענב היבש.

ישנם שיטות בריאות הוליסטיות וותיקות המובילות מהלך של החזרה לבריאות תקינה על בסיס תקופת ריפוי הכוללת צום ענבים בלבד.

הצלחות רבות נרשמו לזכות שיטות אלו לטיפול בבעיות בכבד, בכליות ולבעיות בחילוף חומרים - אשר הושפעו כולם לטובה מצום ענבים. למותר לציין ששיטה זו יכולה להיות מזיקה ביותר לחולי סכרת ואל להם להרבות באכילת ענבים.

מוצר הדגל המופק מהגפן הוא כמובן היין. ישראל נמשלו ליין הגפן, אשר משתבח עם הזמן. בזמן המקדש היה היין עולה על המזבח, פעמיים ביום לפחות כחלק מניסוך היין.

לכל צמח הגפן יש מגוון שימושים רחב. את עלי הגפן ניתן לבשל או לאפות ומענפיו ומגזעו מפיקים מוצרי מרפא על בסיס רפואות עתיקות וכן בהתאם לרפואה ההוליסטית בת ימינו.

 

התאנה

עץ נשיר ממשפחת התותים היכול להתנשא לגובה שבין 3-10 מ'. בישראל הוא גדל בר ליד מעינות לאורך בקעת הירדן וים המלח. התאנה טובה לשימוש כפרי טרי או מיובש. עיקר הפרי הוא הגרעינים הקטנים הדבוקים למבנה הסגור דמוי הכד הבשרני המאכסן אותם. הפרי הטרי  עסיסי ביותר ובצורתו המיובשת הנקראת דבילה, שימש כבסיס תזונתי להולכי הרגל בימי קדם ונשמר באחסון לתקופות חסר כמו מלחמה או חורף קשה. התאנה עשירה ביותר בויטמינים ומינרלים כגון: סידן, ברזל, מגנזיום, אבץ, אשלגן, ויטמין K וכמובן כל קשת ויטמין B לסוגיו (B1,B2,B3,B6,B9) וויטמין C. התאנה המיובשת תורמת להורדת לחץ דם וטובה להתמודדות עם אוסטאופורסיס ויתר לחץ דם.

גם התאנה אינה מומלץ לסוכרתיים, ואלו אינם יכולים להנות ממנה עקב ריבוי הסוכרים שלה. חשוב לציין כי תאנים יבשות כיום מטופלות בחומרים כימיים רבים לכן יש לבדוק את מוצאן והמרכיבים ששימשו ליבושן.

 

הרימון

הרימון הוא מלך הפירות ויש הדורשים הוכחה למלכותו מהכתר המתנוסס בראש קליפתו. אין פירות רבים המכילים ערכים תזונתים ומועילים כרימון. במחקרים שבוצעו באוניברסיטת קליפורניה וכן באונ' ארופאיות נוספות הוכח שהרימון מכיל חומרים נוגדי חימצון ואנטי דלקתיים. גרגרי הרימון עשירים בחלבונים, פחמימות, ויטמין B לסוגיו בריכוז גבוה מאוד. B1 B2 B3  B5 B6 חומצה פולית B9, ויטמינים C,K,E ברזל, מגנזיום, זרחן ואבץ.

מחקרים מוכיחים כי צריכה יומיומית של רימון מפחיתה אפשרות התפתחות דלקתית במערכת העיכול. נוגדני החימצון המצויים בקליפת הרימון וגרגיריו מסוגלים לעזור לגופנו להתגבר על נטיות להתפתחות גידולים סרטניים במיוחד באיזור השד, המעי הגס ובלוטת ההרמונית. הרימון נמצא יעיל ביותר במלחמה בכולסטורול וטרשת העורקים וכן הוא הוכח כמסייע משמעותי במלחמה במחלות לב. ברפואה הסינית מככב הרימון כבעל סגולות לאריכות ימים טיפול בבעיות פוריות, טיפוח ושיפור מראה העור – ממש פצצת בריאות.

 

הזית

‘ארץ זית שמן’, כך מוזכר הזית בתורה ואכן עיקרו של הפרי הוא השמן אבל לא רק. שמן הזית הוקרב בבית המקדש בצמוד לכל קורבן ושימש כשמן למאור במנורה שהוצבה בהיכל.

בנוגע לשמן המאכל, נדגיש שאנו עוסקים אך ורק בשמן הזית הראשוני - הכתית זה המופק בכבישה קרה שהוא מלך השמנים. סגולותיו הרפואיות, כפי שהוכח גם ברפואה הקונבנציונלית, הן רבות ביותר. שמן הזית מסייע בהורדת הכולסטורול הרע (LDL) מבלי לפגוע בכולסטרול הטוב (HDL) ובכך הוא מסייע במניעת מחלות כלי דם ומחלות לב. שמן הזית מזרז הפקת מיצי עיכול חיוניים המסייעים למניעת עצירות ומביא ליציבות רמות הסוכר בדם ולאחרונה גם הוכח כגורם מכריע במניעת סרטן במעי הגס. בשמן זית רמות גבוהות ביותר של ויטמין E לכן  הוא משמש בין היתר גם בתעשיות המזון והקוסמטיקה.

עיסוי בשמן זית הוכח כיעיל בעיסוי לסובלים ממחלות ראומטיות ופרקים. גם פרי הזית עצמו מכיל רמות גבוהות של ויטמינים. ואולי בשל כך ישראל נמשלו לזית - בשל עמידותו של עץ הזית בפני כל פגעי הטבע.

 

התמר

בחפירות הארכיאולוגיות מופיע דקל התמר כאחד מסמליה המייצגים של ארץ ישראל ולא בכדי.

התמר הוא פרי דל קלוריות למרות מתיקותו. הוא בעל ערך תזונתי רב מאוד המקנה תחושת שובע ומכיל סיבים תזונתיים ברמה גבוהה. לתמר 0% שומן כך שהוא יעיל ביותר לשמירה על משקל גוף בריא. התמרים מכילים חומרים מעכבי חמצון והוכחו כיעילים ביותר נגד התקפי לב, מניעת התפתחות סרטן ואף טיפול בעצירות. במחקרים רבים הוכח באופן נשנה כי התמר יעיל בהורדת לחץ דם וכולסטרול. בנוסף מכיל התמר כמות גבוהה של אשלגן, מגנזיום, ויטמינים וברזל שהופכים אותו לפרי חיוני בתפריט בריא. את התמר ניתן לשלב בסלטים, באפיה ובבישול מבלי לפגוע בתכונותיו הבריאות. ותכונותיו לא נפגמות. חשוב לציין כי התמר מתייבש באופן טבעי כך שאינו נפגע בתהליך הייבוש.

לא בכדי נמשלו ישראל לתמר שכן הדקל, הפרי ואף לגלעין, לכולם שימוש רב ומועיל. כך גם בעם ישראל - אין רובד שאינו חיוני לקיומו.

הבה נישא תפילה בט"ו בשבט להצלחת פירותיה של הארץ והעם ולהצלחה בשימור וטיפוח בריאותנו האיתנה.  

 

מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54