רפואה סינית ככלי לטיפול בפיברומיאלגיה (דאבת השרירים) [מכללת שלם » מאמרים]
לימודי רפואה משלימה

רפואה סינית ככלי לטיפול בפיברומיאלגיה (דאבת השרירים)

ד"ר גלעד ישראלי, מטפל ברפואה סינית

מאמרים > רפואה סינית >רפואה סינית ככלי לטיפול בפיברומיאלגיה (דאבת השרירים)

תסמונת הפיברומיאלגיה שכיחה עד 4% המאוכלוסיה, כאשר מרבית הנפגעות הינן נשים. מדובר באופן העיבוד וההולכה של כאב במערכת העצבים המרכזית. למחלה איפיונים דומים ל- C.F -- תשישות כרונית.
איפיוני המחלה הם : כאבים בעצמות ושירירים המלווים בחולשה וחוסר אונים. טווח הגילים בו מופיעה המחלה  הוא 20-60, למרות שקיימים דיווחים על ילדים שחלו בתסמונת.
החולות במחלה זו מדווחות על הפרעות בשינה וירידה בתפקוד.  בדיקה גופנית מצביעה על "נקודות רגישות בגוף " 11 מתוך 18 אופייניות כמו צואר, שכמות, גב תחתון, מרפקים וברכיים. שינויים במזג האויר גורמים  להחמרה במצב הכאבים. לחץ נפשי וגופני הוכחו כגורמים ישירים להתפרצות המחלה.

לרפואה הקונוונציונלית אין מענה טיפולי למחלה זו.

אולם  הבנה נכונה של המחלה והגורמים המביאים להתפרצותה, מאפשרים שינוי המצב. לרפואה הסינית יש פתרון הבא לידי ביטוי בדיקור סיני ושילוב של נטילת צמחי מרפא.

בכדי לטפל נכון במחלה, נדרשת מיומנות גבוהה והכרה עמוקה של המחלה ואיפיוניה. מבחינת ההיבט של הרפואה הסינית, הגורם לכשל בריאותי  זה הוא " הכליות " בטרמינולוגיה הסינית.  כשל במערכת ה"כליות" במינוח הסיני גורר אחריו אברים נוספים כמו  "טחול" ו"כבד". ושוב חשוב לציין שאין הכוונה לכשל פיזיולוגי הניתן למדידה ואיפיון בבדיקות מעבדה אלא לאבחנה אנרגטית.
השילוב הנכון של דיקור סיני מערכתי מדויק, שמטרתו ראשית כל --  לשבור את מעגל הכאב בשלב ראשוני,  ובשלב מתקדם יותר – לחזק את מערכות הגוף על ידי דיקור בשילוב נטילת צמחי מרפא מתאימים,  שיביאו את הגוף והנפש לאיזון מחודש.
ככל שמקדימים בטיפול לאחר התפרצות המחלה – כן יתקצר תהליך ההחלמה.

באם המחלה קיימת שנים רבות, יידרש זמן רב יותר בכדי להחלים, וכן יידרשו טיפולים תקופתיים לשמר את הרמה הבריאותית הנאותה.

מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54