לימודי ליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space » מכללת שלם ירושלים
לימודי רפואה משלימה

לימודי ליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space

מסלולי לימוד > טיפול במגע > ליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space

לימודי ליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space | מידע כללי

קורס ליווי התפתחותי, בשיטת שלהב-Child'Space, מתבסס על הידע כי תינוקות זקוקים למגע וכי גרייה מכוונת מביאה לידי ביטוי את הפוטנציאל ההתפתחותי של התינוק ומשפרת את תפקודו הרגשי, הקוגניטיבי והחברתי. המגע מפתח את בטחונו העצמי של התינוק ומשפיע על בניית אישיותו.

השיטה מוכרת ברמה בינלאומית ומבוססת על שיטת 'פלדנקרייז'. השיטה מתייחסת לכלל המערכות המתפתחות בשנות חייו הראשונות של התינוק: המוטורית, הסנסורית, הרגשית, החברתית והקוגניטיבית. השיטה מבחינה בקשרים ההדוקים בין ההתפתחות של מערכות אלו ובהשפעה של התפתחותן זו על זו.

השיטה מתאימה לתינוקות בעלי התפתחות תקינה, ואף יעילה מאוד לטיפול בתינוקות בעלי לקויות התפתחותיות.

הקניית כלים מעשיים להורים ושילובם בתהליכים התפתחותיים עומדים בבסיס השיטה, ומהווים מרכיבים מרכזיים בעבודה עם התינוק. ההדרכה  ההורית מכוונת אותם להעמקת הקשר עם התינוק.

הידע הנרכש במהלך הקורס מהווה בסיס משמעותי לבניית תוכנית עבודה עם תינוקות ופעוטות במעונות ובגנים, וכן לעבודה פרטנית וקבוצתית עם תינוקות והוריהם.

ליווי התפתחותי הוא מקצוע ייחודי, המבוקש במעונות יום, בגני ילדים, ובמסגרות פרטיות.

 

 

קורס ליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space מתקיים במסלול לנשים בלבד

צוות המרצים

אורה אברהם

מורה בכירה ומוסמכת להכשרת מדריכים בשיטת שלהב- ChildS'pace. מורה ומטפלת בשיטת פלדנקרייז, בעלת ותק של כ-30 שנה בעבודה עם טווח גילאים רחב וכן עם בעלי מוגבלויות. בוגרת האקדמיה למחול ע"ש רובין בירושלים במגמת תנועה ובכתב-תנועה.

אורלי גת

מורה בכירה ומוסמכת להכשרת מדריכים בשיטת שלהב- ChildS'pace, בעלת ותק של 8 שנים בהדרכה בארץ ובחו"ל. כותבת שותפה (יחד עם ד"ר שלהב) של הספר "פסיעות ראשונות במרחב". מורה ומטפלת בשיטת פלדנקרייז. בעלת תואר שני ומטפלת מוסמכת בריפוי בעיסוק. מתמחה בעבודה עם תינוקות ופעוטות בעלי לקויות התפתחותיות, תסמונות ואוטיזם.

רחל פרידסון

מדריכה מוסמכת בשיטת שלהב-ChildS'pace. עובדת בפרויקט "נעמת פלוס" ביישום שיטת שלהב. מורה ומטפלת בשיטת פלדנקרייז מזה כ-2 עשורים. שותפה בפרוייקט שילוב שיטת פלדנקרייז בבתי ספר יסודיים. מומחית בארומתרפיה וצמחי מרפא.

סיליבוס

שנה א'
[1800]
ליווי התפתחותי שלהב
300 שעות [50 מפגשים]
[1801]
עבודה מעשית במעון (סטאז')
30 שעות [12 מפגשים]
[]
אנטומיה
84 שעות [28 מפגשים]
סה"כ: 414 ש"ל [90 מפגשים]

נושאי לימוד

ליווי התפתחותי שלהב

לימודים תיאורטיים

  • התפתחות מערכות התחושה, נוירולוגיה התפתחותית, התפתחות התנועה, התפתחות שפתית, פסיכולוגיה התפתחותית, אנטומיה פונקציונאלית, משחק ועוד.

  • אנטומיה ופיזיולוגיה. 

  • רכישת כישורי התבוננות וניתוח של השלבים ההתפתחותיים של התינוק, ושל מוקדי קושי ועיכוב בהתפתחות התינוק.

 

לימודים מעשיים

  • שיעורי תנועה, בהתאם לשלבי ההתפתחות של התינוק (DME - Developmental Movement Exploration) המבוססים על שיטת פלדנקרייז. השיעורים מאפשרים לסטודנטית לחוות בעצמה את כל שלבי ההתפתחות המוטוריים החל מהרמת הראש ועד הליכה חופשית. התהליך מעמיק את ההבנה של הסטודנטית לגבי התפתחות התנועה ואת היכולת ההתבוננות שלה בתנועה אצל תינוקות.
  • רכישת טכניקות למגע המעודד למידה אצל תינוקות. 
  • הכשרה לעבודה עם הורה ותינוק (כולל הדגמה) בהתאם לשלבי ההתפתחות הנלמדים - החל בתינוקות בריאים, דרך עיכובים התפתחותיים ועד ללקויות התפתחותיות קלות. 
    הכשרה להדרכה בסדנאות להורים ולתינוקות.
  • עבודה מעשית עם תינוקות, הן במסגרת הלימודים (פרקטיקום בהדרכת הצוות החינוכי), והן במסגרת ההתמחות (סטאז') במעון יום הקרוב למקום המגורים. 

תעודות

שנה א'

לבוגרות הקורס תוענק תעודה מטעם ד"ר חוה שלהב ומכללת שלם. סיום הקורס מאפשר עבודה במעונות ויצ"ו, נעמ"ת, פעוטונים, קליניקות פרטיות ובמרכזי Сhild'Space  בעולם.

 

מועדי פתיחת קורס ליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space

קורס ליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space מתקיים במסלול לנשים בלבד
הקורס נמשך כשנה אחת [14 חודשים / 414 שעות]
ונלמד ביום אחד בשבוע

קורס ליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space לנשים

אין עדיין מועד פתיחה לקורס לנשים.
רוצה שנעדכן אותך? הכניסי את פרטייך בטופס מימין.
מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54