לימודי רפואה משלימה

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית

מסלול משולב
מסלולי לימוד > מסלולים משולבים > פסיכותרפיה הוליסטית

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית | מידע כללי

הפסיכותרפיה ההוליסטית הרוחנית מטפלת באמצעות הרחבת המודעות, התפתחות רוחנית ויישומה בחיים.

בתהליך הטיפולי בפסיכותרפיה הוליסטית רוחנית, המטופל מזהה את האמונות והרגשות השליליים היוצרים את השיבוש באיזון בין גוף לנפש, ויוצרים חסימה אנרגטית המשפיעה על כל תחומי החיים.

השיטה משלבת תהליכי הכרה ותודעה, מגע ותנועה, דמיון וחלום, נשימה ומדיטציה, זרימה אנרגטית ועבודת גוף אשר מנצלים הקשר גוף-נפש בתהליכי טיפול ושינוי.

גישה זו מתבססת על עקרונות הפילוסופיה ההוליסטית הרואה את האדם כשלם המורכב מגוף, נפש ורוח המצויים באינטראקציה מתמדת, ונותנת מענה טיפולי למכלול המרכיבים האנושיים.

הפסיכותרפיה ההוליסטית הרוחנית כוללת תהליכים של הרחבת המודעות, התפתחות רוחנית ויישומה בחיים. המטרה בטיפול היא להביא לכדי אהבה וקבלה עצמית, לתחושת אחדות, לחיבור למקור האלוקי הפנימי,לשמחה פנימית ולחיים מלאי משמעות.

גישה זו חושפת בפני המטופל היבטים חדשים לגבי מצבו, מציפה רגשות חבויים, מעלה תובנות חדשות, מאפשרת למטופל לבצע צעדים שנמנע לבצעם בעבר ויוצרת עבורו מרחב פנימי של רגיעה, איזון ושקט נפשי.

מסלול הלימוד של פסיכותרפיה הוליסטית במכללת שלם הוא מסלול משולב וכולל בתוכו קורסים ב: שיאצו, פרחי באך, דמיון מודרך (נובע), מח אחד - קיניזיולוגיה, הילינג וגרפולוגיה
למידע נוסף הכנס לחץ כאן
קורס פסיכותרפיה הוליסטית מתקיים במסלול לנשים בלבד, בקמפוס בירושלים

מסלול משולב | פסיכותרפיה הוליסטית

מסלול משולב, משלב מספר מסלולי לימוד הניתנים ללמידה גם בנפרד. היתרון בתוכנית המשולבת ללימוד פסיכותרפיה הוליסטית הוא ברכישת ארגז כלים משולב ומסונכרן בין תחומי הלימוד השונים ורכישת ידע בדיסיפלינות שונות.
בנוסף לכך, עלות המסלול המשולב זולה מסך רכיביה.

הקורסים הכלולים בלימודי פסיכותרפיה הוליסטית :

לימודי שיאצו

שיאצו הינה שיטת אבחון וטיפול באמצעות לחיצות בנקודות מפתח בגוף. מקורה של השיטה הינה במזרח הרחוק. (משמעות המילה שיאצו ביפנית היא לחץ אצבע) השיטה מתבססת על עקרונות הרפואה הסינית הגורסת כי בגוף האדם קימים ערוצי זרימת אנרגיה בלתי נלאים - מרדיאניים, המושפעים מן האברים הפנימיים ומשפיעים עליהם. לפי שיטה זו, כשלים בריאותיים נובעים מחסימות בערוצי הזרימה האנרגטית.

לימודי פרחי באך

השיטה הטיפול בפרחי באך מושתתת על הפקת תמציות מפרחים המהולות לפי נוסחאות מיוחדות ומטהרות את האדם מגורמים ומרגשות שליליים המשפיעים לרעה על בריאותו. לשיטתו של באך, תמציות הפרחים מסייעות בסילוק רגשות שליליים, ומשנות עמדות ותכונות אופי באופן שתורם לשלוות הנפש ולשמחת האדם. התמציות מסייעות בהתמודדות עם מצבי לחץ, חרדה, פחד, דיכאון, כעס והימנעות, דאגות יתר, ערך עצמי נמוך, אשמה ובדידות.

לימודי דמיון מודרך (נובע)

דמיון מודרך (דמיון נובע) - היא שיטה המשלבת טכניקות הרגעה והרפיה לצורך התבוננות פנימית. שיטה זו מפגישה את האדם עם עולם הדימויים האישי שלו בכדי להפגש עם הרגשות והמחשבות באופן אסוציאטיבי וכך להכיר את ההשפעה הרגשית והמחשבתית על התפקודים הפיזיולוגיים. שיטת הדמיון הנובע מאמינה כי בעולמו הפנימי של האדם טמונים יכולותיו, כישוריו, כשרונותיו וכל הכלים הדרושים לו למימוש המהות המיוחדת לו. הדמיון המודרך הינו כלי עצמתי המקנה כלים למטופל לקבל אחריות על עצמו ותפקודו תוך פיתוח יכולת הכלה עצמית באופן מלא. 

לימודי מח אחד - קיניזיולוגיה

מח אחד היא שיטה אבחונית וטיפולית, הוליסטית ומהפכנית המבוססת על עיקרון איזון המיספרות (אונות המח) הימנית והשמאלית - וסנכרון תפקודם. השיטה עושה שימוש במשוב מהגוף ע"י בדיקת שריר עדינה, באמצעותה ניתן לזהות ולטפל במהירות במקור הבעיה וכן בדפוסי התנהגות וזיכרונות מודחקים. בשיטה זו מתקבל משוב מהגוף המאפשר להגיע לדיוק מרבי הן באבחון (גילוי מקור המתח) - והן בטיפול (שחרור המתח).

לימודי הילינג

הילינג היא שיטת ריפוי מבוססת על יכולת הריפוי האנושית הטבעית. שם השיטה מקורו בפועל שמשמעותו באנגלית To Heal - לרפא. המטפל בהילינג אינו מתערב בדיכוי התסמינים באופן אקטיבי, אלא מעורר בדרכים עדינות את יכולת הריפוי הטבעית הקיימת אצל המטופל. הטיפול מתבצע ע“י העברת אנרגיות מהמטפל למטופל, באמצעות טכניקות שונות שמטרתן להביא את המטופל לאיזון גוף נפש. הטכניקות הטיפוליות בהילינג מתבססות על התיאוריה העתיקה לפיה, לכל אדם קיימת מעטפת רוחנית וכאשר נוצר במעטפת זו איזשהו פגם יחוש האדם בכאב, חולי, חולשה, או תחושה רגשית קשה. באמצעות ריכוז מוגבר מעביר המטפל את השינוי האנרגטי הרוחני המשפיע על תנועת הצ‘אקרות, כאשר לכל צ‘אקרה ישנו תדר זרימה יחודי. 

קורס גרפולוגיה/ניתוח ציורים לבחירה
לימודי גרפולוגיה

גרפולוגיה היא תורה החוקרת את חקר את הקשר שבין כתב ידו של אדם לבין התנהגותו, תכונותיו ומידע נוסף הנוגע לו, ומשמשת הן לאבחון רפואי והן לאבחון תעסוקתי. הגרפולוגיה רואה בכתב ידו של אדם ערוץ חיוני לשיקוף מבנה אשיות האדם, תכונותיו והמצב הרגשי בו הוא נמצא בנקודת ציר הזמן. הנחות היסוד שעליהן מבוססת הגרפולוגיה הן שתכונותיו השונות של אדם מוצאות ביטוי בכתב ידו, וכי אדם אינו יכול לשנות מרצונו את צורת כתיבתו, מבלי להותיר סימנים ניתנים לזיהוי לשינוי זה.

צוות המרצים

Shelem College
ד"ר איתי יחיאלי MD
מרכז מגמת בריאות הנפש מזוית רפואה מערבית
Shelem College
אתי הירש
יועצת ומרצה בכירה במח אחד בעלת נסיון רב שנים
Shelem College
נעמי בלוך
מטפלת ומנחה בכירה בדמיון נובע למעלה מעשור
רון גלעם
רון גלעם

מגדולי המטפלים הותיקים בפרחי באך בארץ. בעל ותק של כ-30 שנות נסיון בהוראה.

מיכל אבן צור - ליברמן Ph.D.
מיכל אבן צור - ליברמן Ph.D.

מטפלת מוסמכת מטעם בי”ח הדסה עין כרם ב-.C.B.T בעלת תואר שני בפסיכולוגיה. חברה באיגוד הגרפולוגים. יועצת בכירה, עומדת בראש מכון “קו האופי“ בירושלים

סיליבוס

הורד סיליבוס
שנה א'
[1600]
מח1 - שנה א (קורס 1-4)
96 שעות [24 מפגשים]
[1550]
דמיון מודרך
108 שעות [27 מפגשים]
[1520]
פרחי באך
80 שעות [20 מפגשים]
[2000]
שיאצו
216 שעות [32 מפגשים]
[9510]
אנטומיה/פיסיולוגיה
112 שעות [38 מפגשים]
[1503]
הילינג
112 שעות [28 מפגשים]
[9015]
רפואה מערבית מתקדמת
106 שעות [38 מפגשים]
> קורס גרפולוגיה/ניתוח ציורים לבחירה
[6000]
גרפולוגיה מתחילים
60 שעות [22 מפגשים]
[6100]
ניתוח ציורי ילדים
66 שעות [22 מפגשים]
סה"כ: 890 ש"ל [229 מפגשים]
שנה ב'
[1601]
מח1 - שנה ב (קורס 5-6)
64 שעות [16 מפגשים]
[9511]
פתולוגיה
150 שעות [50 מפגשים]
[9513]
פסיכופתולוגיה
48 שעות [12 מפגשים]
[1801]
מבוא לפסיכולוגיה
60 שעות [15 מפגשים]
סה"כ: 322 ש"ל [93 מפגשים]

תעודות

שנה א'

מטפל “בדמיון מודרך” מטעם מכללת שלם.

מטפל ב”פרחי באך” במכללת שלם.

תעודה מטעם מכללת שלם לגרפולוגיה “ מתחילים”

תעודה באבחון ציורים מטעם מכללת שלם

תעודת מטפל בהיליניג מטעם מכללת שלם.

שנה ב'

ע”מ לסיים את לימודי מח אחד ולקבל תעודת מטפל יש  להשלים את יחידות 7-11- הנלמדים במרכז מח אחד בתל אביב.

התעודה מוכרת ע”י מח אחד הבינלאומי.

מועדי פתיחת קורס פסיכותרפיה הוליסטית

קורס פסיכותרפיה הוליסטית מתקיים במסלול לנשים בלבד, בקמפוס בירושלים
הקורס נמשך כשנתיים [1278 שעות]
ונלמד בשני ימים בשבוע

קורס פסיכותרפיה הוליסטית לנשים

אין עדיין מועד פתיחה לקורס לנשים.
רוצה שנעדכן אותך? הכניסי את פרטייך בטופס מימין.
מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54

פרסום דביר